Toote liik: Müügiloaga ravim
Ravimi kuuluvus: Inimestel kasutatav ravim
Ravimi nimetus: CIPRINOL
Toimeained:
tsiprofloksatsiin
eesti keel, inglise keel, ladina keel
ATC kood: J01MA02
Ravimivorm: infusioonilahuse kontsentraat
Ravimi tugevus: 10mg 1ml
Retseptinõude liik*: Retseptiravim
Ravimiomaduste kokkuvõte (SPC) :  ( viimati uuendatud reede, 26. märts 2021)
Pakendi infoleht (PIL) : EST  ( viimati uuendatud reede, 26. märts 2021)
Pakendi märgistus:  ( viimati uuendatud reede, 26. märts 2021)
Näidustus: Ciprinol`i infusioonilahus on näidustatud järgmiste infektsioonide raviks (vt lõigud 4.4 ja 5.1). Enne ravi alustamist tuleb erilist tähelepanu pöörata olemasolevale informatsioonile tsiprofloksatsiini resistentsuse kohta. Antibakteriaalsete ravimite määramisel ja kasutamisel tuleb järgida kohalikke kehtivaid juhiseid. Täiskasvanud Gramnegatiivsetest bakteritest põhjustatud alumiste hingamisteede infektsioonid: - kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse ägenemine; Tsiprofloksatsiini võib kasutada kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse ägenemise korral ainult juhul, kui nende infektsioonide raviks tavaliselt kasutatavad antibakteriaalsed ravimid on sobimatud. - bronhopulmonaarsed infektsioonid tsüstilise fibroosi ja bronhekstaasia korral; - pneumoonia. Krooniline mädane keskkõrvapõletik. Kroonilise sinusiidi ägenemine, eriti kui need on põhjustatud gramnegatiivsetest bakteritest. Kuseteede infektsioonid: - äge tüsistumata tsüstiit. Tsiprofloksatsiini võib kasutada ägeda tüsistumata tsüstiidi korral ainult juhul, kui nende infektsioonide raviks tavaliselt kasutatavad antibakteriaalsed ravimid on sobimatud. - äge püelonefriit; - kuseteede tüsistunud infektsioonid; - bakteriaalne prostatiit. Suguteede infektsioonid: - epididümiit-orhiit, sh Neisseria gonorrhoeae põhjustatud juhud; - väikevaagnapõletik, sh Neisseria gonorrhoeae põhjustatud juhud. Mao-sooletrakti infektsioonid (nt reisikõhulahtisus). Kõhuõõne infektsioonid. Gramnegatiivsete bakterite põhjustatud naha ja pehmete kudede infektsioonid. Pahaloomuline väliskõrvapõletik. Luude ja liigeste infektsioonid. Siberi katku kopsuvorm (kokkupuutejärgne profülaktika ja ravi). Tsiprofloksatsiini võib kasutada neutropeeniaga patsientidel, kellel on palavik, mis võib olla tingitud bakteriaalsest infektsioonist. Lapsed ja noorukid Pseudomonas aeruginosa poolt põhjustatud bronhopulmonaalsed infektsioonid tsüstilise fibroosiga patsientidel. Kuseteede tüsistunud infektsioonid ja äge püelonefriit. Siberi katku kopsuvorm (kokkupuutejärgne profülaktika ja ravi). Vajadusel võib tsiprofloksatsiini kasutada lastel ja noorukitel raskete infektsioonide raviks. Ravi võivad alustada ainult arstid, kellel on laste ja noorukite tsüstilise fibroosi ja/või raskete infektsioonide ravi kogemusi (vt lõigud 4.4 ja 5.1).
Turvaelemendid: Jah
Riski lühikirjeldus Südameklapi regurgitatsiooni tekke risk.

Südameklapi regurgitatsiooni eelsoodumusega patsientidel tohib süsteemseid ja inhaleeritavaid fluorokinoloone kasutada ainult pärast hoolikat riski/kasu suhte hindamist ning muude ravivõimaluste kaalumist. 
Ohutusalane teabekiri Süsteemsed ja inhaleeritavad fluorokinoloonid - südameklapi regurgitatsiooni tekke risk (neljapäev, 29. oktoober 2020) 
Riski lühikirjeldus Puuet põhjustavate ja potentsiaalselt pöördumatute, peamiselt lihaseid, luustikku ja närvisüsteemi kahjustavate kõrvaltoimete risk.

Ravi määramisel eakatele, neerukahjustusega, siirdatud elundiga või kortikosteroidravi saavatele patsientidele tuleb olla eriliselt ettevaatlik. Kortikosteroidide ja fluorokinoloonide samaaegset kasutamist tuleb vältida.
Patsientidele tuleb riske selgitada ja öelda, et tõsiste kõrvaltoimete esimeste nähtude tekkimisel tuleb ravi lõpetada ja pöörduda arstile. 
Ohutusalane teabekiri Puuet põhjustavate ja potentsiaalselt pöördumatute kõrvaltoimete risk ja kasutuspiirangud (esmaspäev, 8. aprill 2019) 
Müügiloa hoidja: KRKA, d.d., Novo mesto 
Müügiloa number: 072194 
Müügiloa kehtivuse algus: kolmapäev, 26. aprill 2000 
Müügiloa kehtivuse lõpp: Tähtajatu 
Müügiloa menetluse liik: Riiklik 
Avalik hinnanguaruanne koos riskijuhtimiskava kokkuvõttega :   
Kirjeldus Lisatingimus
Ei ole lubatud väljastada korduvretsepti
Hambaarstil on õigus välja kirjutada
Pakendikood Ravimi nimetus Ravimivorm Pakend Retseptinõue Soodustus Piirhind Viimati sisseveetud PƤritolumaa Pakendi lisainfo
1005523  CIPRINOL  infusioonilahuse kontsentraat  10mg 1ml 10ml 5TK      23.01.2023     
Retseptinõude liik* - ravimi kuuluvus käsimüügi- või retseptiravimite hulka.