Toote liik: Müügiloaga pakend
Ravimi kuuluvus: Inimestel kasutatav ravim
Pakendikood: 1005545
Ravimi nimetus: CIPRINOL
Toimeained:
tsiprofloksatsiin
eesti keel, inglise keel, ladina keel
ATC kood: J01MA02
Ravimivorm: õhukese polümeerikattega tablett
Manustamisviis: suukaudne
Ravimi tugevus: 500mg
Kogus pakendis: 10TK
Retseptinõude liik*: Retseptiravim
Toimeaine kuuluvus:  
Lisainfo pakendi kohta:  
Näidustus: Tsiprofloksatsiini õhukese polümeerikattega tabletid on näidustatud järgmiste infektsioonide raviks (vt lõigud 4.4 ja 5.1). Enne ravi alustamist tuleb erilist tähelepanu pöörata olemasolevale informatsioonile tsiprofloksatsiini resistentsuse kohta. Antibakteriaalsete ravimite määramisel ja kasutamisel tuleb järgida kohalikke kehtivaid juhiseid. Täiskasvanud Gramnegatiivsetest bakteritest põhjustatud alumiste hingamisteede infektsioonid: - kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse ägenemine. Tsiprofloksatsiini võib kasutada kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse ägenemise korral ainult juhul, kui nende infektsioonide raviks tavaliselt kasutatavad antibakteriaalsed ravimid on sobimatud. - bronhopulmonaarsed infektsioonid tsüstilise fibroosi ja bronhekstaasia korral; - pneumoonia. Krooniline mädane keskkõrvapõletik. Kroonilise sinusiidi ägenemine, eriti kui need on põhjustatud gramnegatiivsetest bakteritest. Kuseteede infektsioonid: - äge tüsistumata tsüstiit. Tsiprofloksatsiini võib kasutada ägeda tüsistumata tsüstiidi korral ainult juhul, kui nende infektsioonide raviks tavaliselt kasutatavad antibakteriaalsed ravimid on sobimatud. - äge püelonefriit; - kuseteede tüsistunud infektsioonid; - bakteriaalne prostatiit. Suguteede infektsioonid: - gonokokkidest põhjustatud uretriit ja tservitsiit, mille põhjustajaks on ravimi suhtes tundlik Neisseria gonorrhoeae; - epididümiit-orhiit, sh ravimile tundliku Neisseria gonorrhoeae põhjustatud juhud; - väikevaagnapõletik, sh ravimile tundliku Neisseria gonorrhoeae põhjustatud juhud. Mao-sooletrakti infektsioonid (nt reisikõhulahtisus). Kõhuõõne infektsioonid. Gramnegatiivsete bakterite põhjustatud naha ja pehmete kudede infektsioonid. Pahaloomuline väliskõrvapõletik. Luude ja liigeste infektsioonid. Neisseria meningitidis’e põhjustatud invasiivsete infektsioonide profülaktika. Siberi katku kopsuvorm (kokkupuutejärgne profülaktika ja ravi). Tsiprofloksatsiini võib kasutada neutropeeniaga patsientidel, kellel on palavik, mis võib olla tingitud bakteriaalsest infektsioonist. Lapsed ja noorukid Pseudomonas aeruginosa poolt põhjustatud bronhopulmonaalsed infektsioonid tsüstilise fibroosiga patsientidel. Kuseteede tüsistunud infektsioonid ja äge püelonefriit. Siberi katku kopsuvorm (kokkupuutejärgne profülaktika ja ravi). Vajadusel võib tsiprofloksatsiini kasutada lastel ja noorukitel raskete infektsioonide raviks. Ravi võivad alustada ainult arstid, kellel on laste ja noorukite tsüstilise fibroosi ja/või raskete infektsioonide ravi kogemusi (vt lõigud 4.4 ja 5.1).
Turvaelemendid: Jah
Ravimi omaduste kokkuvõte (SPC):  ( viimati uuendatud 26. märts 2021)
Pakendi infoleht (PIL): EST  ( viimati uuendatud 26. märts 2021)
Pakendi märgistus:  ( viimati uuendatud 29. jaanuar 2020)
Viimati Eestisse toodud: 17. jaanuar 2023
Riski lühikirjeldus: Puuet põhjustavate ja potentsiaalselt pöördumatute, peamiselt lihaseid, luustikku ja närvisüsteemi kahjustavate kõrvaltoimete risk.

Ravi määramisel eakatele, neerukahjustusega, siirdatud elundiga või kortikosteroidravi saavatele patsientidele tuleb olla eriliselt ettevaatlik. Kortikosteroidide ja fluorokinoloonide samaaegset kasutamist tuleb vältida.
Patsientidele tuleb riske selgitada ja öelda, et tõsiste kõrvaltoimete esimeste nähtude tekkimisel tuleb ravi lõpetada ja pöörduda arstile. 
Ohutusalane teabekiri: Puuet põhjustavate ja potentsiaalselt pöördumatute kõrvaltoimete risk ja kasutuspiirangud (8. aprill 2019) 
Riski lühikirjeldus: Südameklapi regurgitatsiooni tekke risk.

Südameklapi regurgitatsiooni eelsoodumusega patsientidel tohib süsteemseid ja inhaleeritavaid fluorokinoloone kasutada ainult pärast hoolikat riski/kasu suhte hindamist ning muude ravivõimaluste kaalumist. 
Ohutusalane teabekiri: Süsteemsed ja inhaleeritavad fluorokinoloonid - südameklapi regurgitatsiooni tekke risk (29. oktoober 2020) 
Müügiloa hoidja: KRKA, d.d., Novo mesto 
Müügiloa number: 072094 
Müügiloa kehtivuse algus: 26. aprill 2000 
Müügiloa kehtivuse lõpp: Tähtajatu 
Müügiloa menetluse liik: Riiklik 
Protsent Kehtib alates Kehtib kuni Kehtib Diagnoosid Arsti eriala Esmane Vanus Muu
50  12.01.2023     Jah      Ei      
100  12.01.2023     Jah  E84-E84  Pediaater, Pulmonoloog  Ei      
100  12.01.2023     Jah  D60-D64  Hematoloog, Pediaater  Ei      
100  12.01.2023     Jah  D60-D64  Hematoloog, Pediaater  Ei  kuni 4 aastat   
100  12.01.2023     Jah      Ei  kuni 4 aastat   
100  12.01.2023     Jah  E84-E84  Pulmonoloog, Pediaater  Ei  kuni 4 aastat   
Piirhind: 3,50 EUR 
Piirhinnaalune: Jah 
APD piirhind: 0,70 EUR 
Kirjeldus Lisatingimus
Ei ole lubatud väljastada korduvretsepti
Hambaarstil on õigus välja kirjutada
Sisestamise/muutmise kuupäev: 6. detsember 2021
Retseptinõude liik* - ravimi kuuluvus käsimüügi- või retseptiravimite hulka.

Acrobat Readeri saad endale alla laadida siit