Toote liik: Müügiloaga ravim
Ravimi kuuluvus: Inimestel kasutatav ravim
Ravimi nimetus: NOLICIN
Toimeained:
ATC kood: J01MA06
Ravimivorm: õhukese polümeerikattega tablett
Ravimi tugevus: 400mg
Retseptinõude liik*: Retseptiravim
Ravimiomaduste kokkuvõte (SPC) :  ( viimati uuendatud 26. märts 2021)
Pakendi infoleht (PIL) : EST  ( viimati uuendatud 26. märts 2021)
Pakendi märgistus:  ( viimati uuendatud 29. jaanuar 2020)
Näidustus: Norfloksatsiinile tundlike mikroorganismide poolt põhjustatud infektsioonid: - äge tüsistumata tsüstiit; Norfloksatsiini võib kasutada ägeda tüsistumata tsüstiidi korral ainult juhul, kui nende infektsioonide raviks tavaliselt kasutatavad antibakteriaalsed ravimid on sobimatud. - äge tüsistunud tsüstiit; - äge tüsistumata püelonefriit; - äge kuseteede infektsioon meestel; - bakteriaalne prostatiit; - Neisseria gonorrhoeae poolt põhjustatud gonokokiline uretriit ja tservitsiit. Antibakteriaalsete ravimite määramisel ja kasutamisel tuleb järgida kohalikke kehtivaid juhendeid.
Turvaelemendid: Jah
Riski lühikirjeldus Südameklapi regurgitatsiooni tekke risk.

Südameklapi regurgitatsiooni eelsoodumusega patsientidel tohib süsteemseid ja inhaleeritavaid fluorokinoloone kasutada ainult pärast hoolikat riski/kasu suhte hindamist ning muude ravivõimaluste kaalumist. 
Ohutusalane teabekiri Süsteemsed ja inhaleeritavad fluorokinoloonid - südameklapi regurgitatsiooni tekke risk (29. oktoober 2020) 
Riski lühikirjeldus Puuet põhjustavate ja potentsiaalselt pöördumatute, peamiselt lihaseid, luustikku ja närvisüsteemi kahjustavate kõrvaltoimete risk.

Ravi määramisel eakatele, neerukahjustusega, siirdatud elundiga või kortikosteroidravi saavatele patsientidele tuleb olla eriliselt ettevaatlik. Kortikosteroidide ja fluorokinoloonide samaaegset kasutamist tuleb vältida.
Patsientidele tuleb riske selgitada ja öelda, et tõsiste kõrvaltoimete esimeste nähtude tekkimisel tuleb ravi lõpetada ja pöörduda arstile. 
Ohutusalane teabekiri Puuet põhjustavate ja potentsiaalselt pöördumatute kõrvaltoimete risk ja kasutuspiirangud (8. aprill 2019) 
Müügiloa hoidja: KRKA, d.d., Novo mesto 
Müügiloa number: 072294 
Müügiloa kehtivuse algus: 26. aprill 2000 
Müügiloa kehtivuse lõpp: Tähtajatu 
Müügiloa menetluse liik: Riiklik 
Avalik hinnanguaruanne koos riskijuhtimiskava kokkuvõttega :   
Kirjeldus Lisatingimus
Ei ole lubatud väljastada korduvretsepti
Hambaarstil on õigus välja kirjutada
Pakendikood Ravimi nimetus Ravimivorm Pakend Retseptinõue Soodustus Piirhind Viimati sisseveetud PƤritolumaa Pakendi lisainfo
1005455  NOLICIN  õhukese polümeerikattega tablett  400mg 20TK  100% 50%    17.01.2023     
Retseptinõude liik* - ravimi kuuluvus käsimüügi- või retseptiravimite hulka.

Acrobat Readeri saad endale alla laadida siit